Jaki odświeżacz powietrza wybrać do pojazdu towarowego?

Samochody towarowe w kwestii zapachu jakoś bardzo nie wyróżniają się od aut osobowych. Różnica zazwyczaj polega przede wszystkim na tym, jak dużo minut spędza się w konkretnym aucie. Naturalnym jest, że w aucie osobowym regularnie przebywa się raptem tyle czasu, ile potrzeba na przedostanie się z punktu A do celu podróży, po czym się wychodzi i samochód już nie jest istotny. W przypadku pojazdu ciężarowego jest to przeważnie miejsce wykonywania przez nas pracy, dlatego musimy być przygotowani, że będziemy z ciężarówką znacznie dłużej podczas każdej podróży. Taki fakt ma możliwość wpłynąć na nasz wybór, lecz bynajmniej nie jest to też absolutnie rygorystyczna reguła. Powinno się na to wskazać, bowiem za każdym razem jakakolwiek decyzja odnosząca się do bukietu zapachów jest to w ostatecznym bilansie sprawa indywidualnej decyzji oraz osobistych preferencji.

Wunderbaum czy puszeczka na wywietrznik?

W dystrybucji jest dużo aparatów uwalniania zapachów. Od zamierzchłego czasu najbardziej popularne są sztampowe choinki Wunderbaum, które to niespiesznie uwalniają swój aromat zwyczajnie poprzez emanowanie nim. Alternatywą są coraz bardziej rozpowszechnione zapinki na wywietrzniki, w których dopiero aktywny ruch strumienia powietrza pozwala na uzyskanie silnego aromatu w aucie. W praktyce nie ma specjalnej rozbieżności między nimi, jednakże w drugiej z tych alternatyw można osiągnąć intensywniejszy aromat w krótkim czasie, co może być zaletą wartą rozważenia.

Najpiękniejsze bukiety zapachów

Zapachy w pojeździe zależą oczywiście od prywatnego uznania kierowcy, co nie neguje jednak w niczym faktu, iż pewne zapachy mogą mieć działanie powodujące nasze negatywne reakcje. Są nimi przeważnie jakiekolwiek cukierkowe bukiety zapachów, np aromaty kwiatów oraz waniliowe. Ich niepożądaną cechą bywa fakt, iż powodują u kierowców ospałość a zwłaszcza w komplecie z wysoką temperaturą mogą być po prostu niebezpieczne dla prowadzącego. Dużo korzystniejszą propozycją są aromaty orzeźwiające, np cytrusowe lub bardo wyraziste, korzenne. Jak zwykle musi być to przede wszystkim zapach, jaki podoba się samemu prowadzącemu i dobrze mu się kojarzy, dzięki czemu będzie on umilał przebywanie w samochodzie, a bynajmniej nie tylko tuszował ewentualne nieprzyjemne aromaty.