W jaki sposób rozplanować transport okien PCV?

W jaki sposób rozplanować przewóz okien PCV?

Okna PCV należą do przedmiotów, których przewóz potrzebuje zachowania niezwykłej przezorności. Prosto oznajmić, ale w jaki sposób się do tego zabrać? Przewóz z racji na wielkość okien oraz ich delikatność,  sugerujemy powierzyć firmie spedycyjnej. Musimy jednak uprzednio pomyśleć o przygotowaniu okien do przewozu. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna powinny być zabezpieczone, oblepione folią strecz. Jeżeli wysyłamy więcej niż jedno okno PCV, wsadzić między okna dla przykładu papierowy arkusz, by ochraniał przed porysowaniem. Najodpowiedniejszą formą przewozu okien PCV czy szkła jest zapakowanie na specjalistyczny, drewniany wieszak przeznaczony do przewozu szkła. Skoro kurier ma na aucie stojak do przewozu okien, wtedy mogą być one transportowane luzem. Okna PCV będą przewożone taką metodą, iż będą się opierały o stojak. Okna każdorazowo powinny być porządnie zabezpieczone taśmami i specjalnymi matami, tak żeby absolutnie nie uległy uszkodzeniu.

UWAGA! Są powody by za każdym razem spytać spedytora czy dostarcza stojaków do transportu okien. Nieraz mogą doliczyć oni nadprogramową należność przy takiej usłudze.

Ile kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty przewozu okien do domu zależy od dystansu a także gabarytów i ilości okien.

Tranzyt okien PCV na terenie Polski

W momencie transportu samego okna np. tarasowego sumpt takiego przewozu stanowi ok. 100-250 pln

Tranzyt okien PCV do Słowacji

Koszt tranzytu okien PCV z naszego kraju do obcego kraju osiąga 550 – 900 złotych

Jak da radę zaobserwować przewóz okien PCV jest raczej drogi więc są powody by spędzić dużo czasu wyszukując najlepszej oferty lub kupić okna na miejscu i nie przejmować się transportem. Owo podejście oszczędzi nam dużo problemów jednak asortyment za granicą może okazać się niewielki w zestawieniu z Polską, która obecnie jest najważniejszym kontynentalnym eksporterem okien PCV.