Tranzyt motoru na przyczepie

Przyczepę jesteśmy w stanie pożyczyć na przykład w warsztacie, serwisie jednośladów lub na stacji benzynowej i przetransportować samodzielnie swój motocykl. Trzeba jednak być rozważnym jeżeli nie dysponujemy doświadczeniem w owego typu przewozie gdyż możemy narazić swój motocykl na zepsucie bądź zarysowanie jeśli na przykład fatalnie przymocujemy go na przyczepie.

Aby przetransportować jednoślad na przyczepie należy starannie go zabezpieczyć. Osobiście można przymocować motocykl na otwartej przyczepce tą metodą:

  • Sznur ściągający zamocować na przednie koło. W miarę możliwości pociągnąć trok poprzez spodnią półkę zawieszenia oraz zamocować o przyczepę po przeciwnej stronie kierownicy.
  • Przełożyć trok spinający poprzez siedzenie motocykla i zamontować do podłogi przyczepy.Mocowanie jednośladu jest nader istotne, ponieważ niespodziewane przesunięcie się go po przyczepie może mieć dotkliwe konsekwencje w postaci wypadku.

Występują także alternatywy wypożyczenia specjalnej przyczepki przeznaczonej do transportu motorowerów, wyposażonej w najazd a także zaczep, w którym lokuje przednie koło. Cena użyczenia takiej przyczepy to ok. 50 zł za 24 godziny (plus kaucja zwykle ok. 200 zł). Na takiej specjalnej przyczepie można przeważnie przewieźć jeden lub 2 jednoślady. Pamiętajmy, że potrzebujemy samochód z hakiem holowniczym oraz troki spinające!

Najbardziej zaawansowaną alternatywą jest przyczepka podłogowa z plandeką ( zabezpiecza przed złymi warunkami pogodowymi):

 

Uwaga: Przyczepka musi mieć ważne OC!

Pamiętajmy: Prawko kategorii B uprawnia do kierowania pojazdem z przyczepą o maksymalnej wadze całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile całkowita dopuszczalna masa całkowita zestawu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t.

Tags from the story
, ,