W jaki sposób zorganizować przewóz okien do domu?

Okna PCV należą do sprzętów, których transport potrzebuje zachowania szczególnej przezorności. Łatwo rzec, ale w jaki sposób to osiągnąć? Przewóz z racji na rozmiary okien PCV oraz ich delikatność,  sugerujemy powierzyć korporacji przewozowej. Trzeba jednak wcześniej pomyśleć o przygotowaniu okien PCV do transportu. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna PCV powinny być zabezpieczone, oblepione folią stretch. W przypadku gdy przewozimy więcej niż tylko jedno okno PCV, umieścić między okna np. papierowy arkusz, aby zabezpieczał przed zarysowaniami. Najwłaściwszą metodą przewozu okien bądź szkła jest załadowanie na specjalistyczny, wykonany z drewna stojak dedykowany do przewozu okien. Jeżeli fachowiec ma w busie zamontowany stojak do przewozu okien PCV, wówczas mogą być przewożone bez opakowań. Okna będą przewożone w ten sposób, że będą się opierały o wieszak. Okna za każdym razem powinny być zabezpieczone pasami oraz matami, tak aby absolutnie nie uległy uszkodzeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się za każdym razem podpytać przewoźnika czy też dostarcza wieszaków do transportu okien PCV. Czasem umieją doliczyć oni następną opłatę przy takiej usłudze.

Ile kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty przewozu okien jest zależna od odległości oraz rozmiarów i ilości okien.

Tranzyt okien u nas

W momencie przewozu jednego okna na przykład tarasowego sumpt takiego transportu stanowi około 80-200 złotych

Transport okien do Anglii

Koszt transportu okien z Polski do obcego kraju sięga 550 – 900 zł

Jak można zauważyć transport okien PCV jest dosyć drogi zatem powinno się spędzić sporo życia poszukując najatrakcyjniejszej oferty bądź kupić okna PCV na miejscu i absolutnie nie przejmować się transportem. Owo podejście oszczędzi nam wiele problemów lecz wybór za granicą może okazać się ubogi w porównaniu z Polską, która jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien do domów.

Tags from the story
,